Головна

Бази даних

Електронна картотека статей - результати пошуку
загальна кількість записів 257792

Вид пошуку

Шановні користувачі!
Каталог містить інформацію про основний фонд станом на жовтень 2017 року.
Постійно поповнюється бібліографічними записами журнальних джерел
лише БД «Електронна картотека статей».
Про нові надходження книжкових видань
можна дізнатися на головній сторінці сайта в розділі «Ресурси»/«Нові надходження».

Надходження за  рік
2019
Січень Лютий Березень
Квітень Травень Червень
Липень Серпень Вересень
Жовтень Листопад Грудень
Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>DP=201801$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 464
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Дудар, Аліна.
    Творча особистість: програма роботи з обдарованими та здібними учнями [Текст] / Аліна Дудар, Олександр Усік // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 6. - С. 26-28 : табл.
Рубрики: Обдаровані діти --Розвиток творчого потенціалу особистості
Анотація: Програма спрямована на формування творчого середовища для розвитку обдарованих та здібних учнів. Розглянуто форми та методи щодо залучення обдарованих дітей до безперервного процесу самовдосконалення. Запропоновано основні заходи з реалізації програми.


Дод.точки доступу:
Усік, Олександр
Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
2.


    Мащенко, Валентина.
    Періодична система хімічних елементів: аналіз довідкових даних [Текст] / Валентина Мащенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 6. - С. 29-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Періодична система елементів
Анотація: Нині в навчальних закладах почали використовувати довгоперіодну форму системи елементів, тому тема "Періодична система хімічних елементів" потребує оновлення змісту і методики навчання.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
3.


    Джурка, Григорій.
    Життєвий шлях Марселена Бертло та його внесок у розвиток хімічної науки [Текст] / Григорій Джурка, Олена Білизна // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 6. - С. 42-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені--Хіміки--Франція
Анотація: У статті йдеться про французького хіміка, одиного із фундаторів синтетичної органічної хімії, автора праць у галузях термохімії, хімічної кінетики, агрохімії та історії хімії Марселена Бертло.


Дод.точки доступу:
Білизна, Олена; Бертло, Марселен \про нього\
Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
4.


    Фесенко, Геннадій.
    Шпачний норов [Текст] / Геннадій Фесенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 6. - С. 44-45 : іл.
Рубрики: Орнітологія--Шпак
Анотація: У статті йдеться про родину невеликих співочих горобцеподібних птахів, а саме: шпака.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
5.


    Копанєва, Вікторія.
    Розвиток когнітивної концепції наукової комунікації [Текст] / В. Копанєва // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2017. - N 6. - С. 3-9. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотечна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
наукова комунікація -- когнітологія -- закони бібліопсихології -- М. Рубакіна
Анотація: Проаналізовано лінгвістичні та нейрофізіологічні витоки наук, розкриті у бібліопсихологічній теорії М. Рубакіна. Відзначено виявлену ним неодназначну відповідність між знаннями певної особи й документальною інформацією, отриманою в результаті вербалізації цих знань. Обгрунтовано необхідність врахування когнітивних аспектів комунікації для поглиблення усвідомлення користувачем зовнішньої інформації. Вкзано на ентропійний характер процесів обміну інформацією як між особами, так і соціотехнічними системами. Для зменшення інформаційної ентропії в системах наукової комунікаціх запропоновано створювати когнітивно-орієнтовані ресурси. Рекомендовано для їх формування в якості джерельної бази використовувати дані довідково-бібліографічного апарату бібліотеки. Розглянуто підходи до конвергенції інформаційно-комунікативних технологій і когнітивно-орієнтованих ресурсів.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
6.


    Соколов, Віктор .
    Валеологічний супровід бібліотечно-інформаційної діяльності в шкільних бібліотеках [Текст] / В. Соколов // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2017. - N 6. - С. 10-17. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотечна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
шкільні бібліотечно-інформаційні центри -- бібліотечна валеологія -- валеологічний супровід бібліотечно-інформаційної діяльності -- культура здоров'я школярів і працівників шкільних бібліотек -- культура читання
Анотація: Розкрито специфіку культурно-просвітницької роботи шкільних бібліотек, спрямованої на розвиток культури здоров'я суб'єктів бібліотечно-інформаційної діяльності; проаналізовано основні завдання, види, форми і методи валеологічного супроводу бібліотечно-інформаційної діяльності в шкільних бібліотеках в умовах становлення інформаційного суспільства та поширення інформаційно-телекомунікаційних технологій.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
7.


    Антонюк, Тетяна.
    Книгознавча характеристика видань української діаспори та їх роль у консолідації українознавства [Текст] / Т. Антонюк // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2017. - N 6. - С. 18-22. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Книгознавство--Видавнича діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
видавничий фальсифікат -- фонд зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ -- книжкові видання української діаспори
Анотація: У статті досліджуються замасковані видання фонду відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (ВЗУ ІК НБУВ) як один із засобів консолідації українства та боротьби за Українську незалежну державу. Вони характеризуються за книгознавчими критеріями: шрифти, формат, художнє оформлення, особливості оправи та матеріалів, власницькі ознаки примірника. Визначено ознаки їх цінності, показано їх непростий шлях до читача. Встановлено, що видавничі фальсифікати як книжкові рідкісні видання потребують детального вивчення, встановлення їхніх справжніх авторів, видавництв, років та місць видання, а також методика їх традиційного і електронного бібліографічного опису.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
8.


    Лоштин, Назарій.
    Книжкові збірки лекторів філософії та теології у бібліотеці львівських бернардинців (середина XVIII ст.) [Текст] / Н. Лоштин // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2017. - N 6. - С. 23-28. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Кл.слова (ненормовані):
львівські бернардинці -- монастирські бібліотеки -- генеральні студії -- книжкова збірка лектора філософії -- книжкова збірка лектора теології
Анотація: У статті проаналізовано кількісне та тематичне наповнення збірок книг лекторів генеральних студій, що діяли при львівському монастирі св. Андрія. Книги класифіковано за декількома тематичними категоріями. Виокремлено головні тенденції формування лекторських бібліотек. Аналіз здійснено за матеріалами рукописного інвентаря бібліотеки 1747 р.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
9.


    Добко, Тетяна.
    Бібліографічні посібники з історії національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр. (перша половина ХХ ст.) [Текст] / Т. Добко, О. Дуднік // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2017. - N 6. - С. 29-38. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Історичні розвідки
Кл.слова (ненормовані):
вітчизняна історична бібліографія -- бібліографування національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр. -- бібліографічні огляди -- списки -- покажчики 20-30 років ХХ ст.
Анотація: У статті охарактеризовано бібліографічні посібники з історії національно-визвольних змагань українського народу (1917-1921 рр.), видані в Україні, СРСР та за кордоном у першій половині ХХ ст. Акцентується увага на ідеологічних та методологічних засадах їх укладання, аналізується їх зміст та інформаційне наповнення.


Дод.точки доступу:
Дуднік, Олександр
Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
10.


    Корсак, О.
    Досягнення і проблеми тренду міжнародних тестувань якості освіти [Текст] / О. Корсак // Вища освіта України. - 2017. - № 4. - С. 78-83 . - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--Якість вищої освіти
Кл.слова (ненормовані):
обов'язкова освіта -- педагогічні виміри -- національні екзамени -- міжнародні тестування -- порівняння тестів -- тест PISA -- тест TIMSS -- тест PIRLS
Анотація: Проаналізовано причини розширення цілей дослідження систем освіти та вимірювань якості їх діяльності далеко поза національні межі. Викладено головні риси еволюції порівняльних педагогічних досліджень і проведення одночасного тестування (PIRLS, TIMSS, PISA) учнів з багатьох держав світу. Головну увагу звернуто на виміри PISA, зокрема, вміння читати, розуміти і використовувати тексти, а також комплексного вимірювання "готовності до життя-ХХІ" учнів 15 років (PISA). Указано на успіхи і недосконалості наявних завдань PISA під час вимірів спроможності до креативності і творчості. Доведено, що найбільш корисною і перспективною є участь учнів України в тестуванні PISA.

Знайти схожі
Пряме посилання на цей запис
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Тернопільська ОУНБ, 2008-2018.
WEB ІРБІС